Základné informácie

Návšteva možná

Celý rok

Popis farmy

Naša rodina sa zaoberá chovom hospodárskych zvierat od roku 2001. V minulosti sme sa zaoberali chovom len obmedzeného počtu zvierat. Od roku 2010 sme počty zvierat zväčšovali a farma dostala názov Veles, čo je meno staroslovenského boha dobytka a ochrancu stád. Do roku 2014 sme používali prenajaté maštale na Liptove. Dňa 1. apríla 2014 sme odkúpili hospodárske budovy v obci Háj v blízkosti Turčianskych Teplíc. Od tohoto dňa farmu denne budujeme. Našou Hlavnou Myšlienkou je chovať zvieratá tradičným spôsobom tak ako sa chovali kedysi. Záleží nám na tom, aby ľudia nezabudli ako vyzerajú a chutia pravé a zdravé gazdovské potraviny, ktoré si tiež môžete zakúpiť priamo na našej farme.

Druh hospodárenia

Iba živočíšna

Režim hospodárenia

Ekologický – bez certifikácie BIO

Aké aktivity je možné vykonávať so žiakmi?

Nakoľko farma zatiaľ nedisponuje vzdelávacím programom pre školy, je v tejto veci potrebné kontaktovať priamo farmu. Medzičasom sa budeme snažiť priniesť ďalšie informácie a zistiť aké sú možnosti edukačných výletov pre školy.

Možnosť ubytovania na farme

Ponúka farma vlastný vzdelávací program?

Je návšteva farmy spoplatnená?

Áno

• Materské školy