Aby sme dokázali presadiť lepšie stravovanie na školách a v škôlkach, potrebujeme vašu podporu. Môžete nás podporiť rôznymi spôsobmi, alebo sa do iniciatívy rovno zapojiť.

Venujte nám 2 %

Aj vy môžete zmeniť školské stravovanie a potravinovú gramotnosť detí na Slovensku! Pridajte sa k nám, darujte nám 2 % a spoločne to zmeňme!

Čo pre školy momentálne robíme?

• píšeme nové metodiky
  • pripravujeme pravidelné webináre
  • realizujeme analýzy školských jedální po celom Slovensku
  • pomáhame im v plnení kritérií, aby úspešne prešli našim programom
  • zapájame sa do projektov s inými organizáciami a čerpáme inšpiráciu zo zahraničia

Podporte nás finančne

Prispejte na prevádzku našej iniciatívy a pošlite nám Vami zvolenú čiastku na účet.

Staňte sa signatárom iniciatívy

Pridajte sa k tým, ktorí našu iniciatívu podporujú. Pošlite nám email na info@skutocnezdravaskola.sk, kde napíšete vaše meno, priezvisko, profesiu a prípadne krátky text, prečo ste sa rozhodli podporiť našu iniciatívu. Podľa vašej preferencie môžete priložiť aj vašu fotografiu.

Napíšte nám príklad dobrej praxe

Ak ste členom školského zariadenia a myslíte si, že deťom varia podľa kritérií Skutočne zdravej školy, navrhnite vašu školu ako príklad dobrej praxe. Pošlite nám odkaz na web, kde je uverejnený jedálniček, prípadne opíšte aktivity, ktoré táto škola realizuje v rámci podpory kultúry stravovania.

Informujte o programe Skutočne zdravá škola riaditeľa či riaditeľku vašej školy

Ak máte záujem, aby vaše deti chodili do Skutočne zdravej školy, napíšte o programe riaditeľovi alebo riaditeľke. Tu nájdete zhrnutie o tom, prečo zapojiť vašu školu do programu. Budeme vďační za zdieľanie.

Podpíšte petíciu za "Zdravé jedlo pre každé dieťa v každej škole v EÚ".

Cieľom je vyzvať mestá a občanov, aby naliehali na tvorcov politík EÚ a jednotlivých štátov, aby zaviedli udržateľné školské stravovanie pri realizácii stratégie EÚ "Z farmy na stôl".

Odoberajte náš mesačný newsletter, aby vám neunikli naše novinky

- Newsletter

Sledujte nás na sociálnych sieťach a dajte o nás vedieť vašim známym a priateľom

Používajte #skutocnezdravaskola