Kuchárky a kuchári sú srdcom programu

Program Skutočne zdravá škola prináša pozitívnu zmenu, učí žiakov odkiaľ jedlo pochádza, ako sa vyrába a pripravuje a ako má vyzerať zdravý, výživný a chutný pokrm. Personál školskej jedálne pomáha túto zmenu realizovať.

Školy, ktoré sú v programe úspešné angažovali personál školskej jedálne do centra diania programu a zapojili ich do zmien. Inšpirujú žiakov k tomu, aby si vyberali zdravé pokrmy, pretvárajú jedáleň na príjemný priestor. Delia sa o svoje vedomosti a zručnosti so žiakmi aj rodičmi na krúžkoch varenia. Zapájajú sa do rôznych aktivít v priebehu roka a robia tak zo školskej jedálne centrum programu Skutočne zdravá škola.

Ciele pre školskú jedáleň

• predchádzajte veľkým zásobám mrazených a konzervovaných potravín

• aktualizujte si minimálne požiadavky na kvalitu surovín

• otvorte diskusiu s dodávateľmi o možnostiach dodávania sezónnych a lokálnych potravín