7 krokov ako postupovať k oceneniu

1. Zaregistrujte sa do programu

Pridajte sa k školám, ktoré zlepšujú školské stravovanie, vzdelávajú o kultúre stravovania, zdravom životnom štýle a udržateľnosti. Zaregistrujte sa.

2. Vytvorte Akčnú skupinu pre zdravé stravovanie

Úspech vychádza z inšpiratívneho vedenia, preto odporúčame založiť Akčnú skupinu pre zdravé stravovanie.

Akčná skupina spolupracuje na zlepšovaní úrovne školského stravovania a podporuje vzdelávanie o potravinách a stravovacej kultúre v rámci celoškolského prístupu k stravovaniu.

3. Vytvorte Plán zdravého stravovania

Identifikujte výzvy a možnosti zlepšenia zdravého stravovania v škole a vytvorte Plán ich realizácie.

Plán motivuje celú školu k podpore a zapojeniu sa do navrhovaných aktivít.

4. Zapojte ďalších do realizácie Plánu zdravého stravovania

Zapojenie žiakov, rodičov a odborníkov hrá dôležitú úlohu, ak chceme dosiahnuť dlhodobú zmenu.

Tipy na:

5. Plňte kritéria programu s našimi pomôckami

Ponúkame dva druhy kritérií: Skutočne zdravá škola a Skutočne zdravá škôlka.

Podmienky pre udelenie certifikátu majú tri úrovne, ktoré obsahujú špecifické kritériá, ktoré musí škola alebo škôlka splniť:

• bronzovú
  • striebornú
  • zlatú.

Naštudujte si kritériá. Ich naplnenie je podmienkou na udelenie certifikátu.

Sme tu pre vás a pomôžeme vám s prípadnými otázkami.

Spĺňanie kritérií zlepší nielen vaše školské stravovanie, ale aj obohatí vzdelávací program vašej školy a pomôže žiakom získať zdravé návyky pre lepší život.

6. Pošlite nám žiadosť o certifikát

Po splnení všetkých bronzových, strieborných, zlatých kritérií, napíšte koordinátorke na janka@skutocnezdravaskola.sk

7. Oslávte svoj úspech

Splnením kritérií ste zásadne zlepšili kultúru stravovania na vašej škole!

Pomohli ste vaším žiakom radovať sa zo školského obeda a obohatiť vzdelávanie v triede o praktické vzdelávanie v školskej záhrade, návštevou farmy či hodinami varenia.

Stiahnite si návod 7 krokov ako postupovať k oceneniu.

Čo sa stane, keď škola splní kritériá programu?

• Môže používať logo ocenenia

• Dostane nálepku a certifikát Som Skutočne zdravá škola k vystaveniu v škole

• Dostane pozvanie na Skutočne zdravú konferenciu - každoročné slavnostné odovzdávanie ocenení, kde prebieha množstvo workshopov a interaktívnych prednášok týkajúcich sa výživy a tém súvisiacich so životom Skutočne zdravých škôl.