Aktivity Skutočne zdravých škôl

• žiakom poskytují plnú dôveru v účasti na celom procese zmeny - deti získavajú vlastnosti "lídra" a naučili sa upozorňovať na veci, ktoré by sa mali zmeniť

• začleňujú tému stravovania, jedla a šetrného hospodárenia v poľnohospodárstve do vzdelávacieho programu

• nakupujú do školskej jedálne čerstvé sezónne suroviny od miestnych farmárov a remeselných výrobcov

• organizujú výlety na miestne farmy

• usporadúvajú na škole farmárske trhy a komunitné aktivity

• ponúkajú kurzy varenia pre žiakov a rodičov

• pestujú na školskej záhrade vlastné ovocie, zeleninu a bylinky

• zabezpečujú, že obed je v školskej jedálni radostnou spoločenskou udalosťou zároveň je konzumovaný v príjemnej a kľudnej atmosfére

Celoročné aktivity

Zapojte sa do výzvy Aby potraviny nekončili v koši

Obed s triednym učiteľom

• učitelia by mali obedovať so svojimi žiakmi. Je to najlepší spôsob, ako im ukázať, že na jedle záleží. Ak to nejde pravidelne, pokúste sa obedovať spoločne so žiakmi aspoň raz týždenne.

Farmár alebo remeselník v škole

• pozvite do školy poľnohospodárov a remeselníkov z vášho regiónu, aby predstavil svoju farmu alebo remeslo. Zorganizujte prednášku pre žiakov alebo ochutnávku farmárskych produktov pre rodičov.

Vzdelávanie od Skutočne zdravej školy

• vyberte si z našej ponuky vzdelávania pre kuchárky, učiteľov, žiakov, verejnosť

Týždeň svetovej kuchyne

• kedykoľvek počas roka môže personál školskej jedálne pripraviť týždeň tradičných pokrmov niektorej svetovej kuchyne. Obohatia tak jedálniček a deťom priblížia menej obvyklé pokrmy. Učitelia môžu túto akciu veľmi dobre využiť vo vyučovaní.

Aktivity podľa sezónneho kalendára