Biofarma Príroda

Návšteva možná

Celý rok

Popis farmy

Počas roka, najmä v letných mesiacoch denne využívajú areál Biofarmy učitelia základných škôl a predškolských zariadení pre potreby školského výletu alebo organizácie jednodňovej školy v prírode. Pre deti je v prípade návštevy k dispozícii areál, kde môžu vidieť ohrady so zvieratami, v ktorom sú bezplatné hygienické zariadenia, ohniská s posedením a s krytým altánkom, budova Letnej školy – so sedením, stolmi , v ktorej môže prebehnúť vyučovanie v prírode, bezplatné detské ihriská s preliezačkami ohniskami a pieskoviskom. V rámci výkladu pracovníci deti oboznámia s celým areálom a so zvieratami, ukážu im život na hospodárskom dvore, v roku 2018 sme otvorili náučný botanický chodník s možnosťou komentovanej prehliadky o vzácnych drevinách, spoznajú vzácny himalájsky alebo libanonský céder, uvidia sekvojovec mamutí, ktorý sa nachádza len na 5-tich miestach na Slovensku, naučia sa, ako sa správať v lese a v botanickej záhrade.

Druh hospodárenia

Zmiešaná farma (rastlinná i živočíšna)

Režim hospodárenia

Ekologický – bez certifikácie BIO

Aké aktivity je možné vykonávať so žiakmi?

Pre skupiny s deťmi pripravili 2 typy programov: Výlet na farmu s obedom a komentovanou prehliadkou botanického chodníka a hospodárskeho dvoru a s vozením na koči 9 EUR/dieťa Výlet na farmu s vozením na koni/koči 3 EUR/dieťa (minimálne 45,-EUR) Výlet na farmu, organizované Letné tábory

Možnosť ubytovania na farme

Ponúka farma vlastný vzdelávací program?

Áno

Je návšteva farmy spoplatnená?

Áno

• Materské školy