Webinár: Revízia MSN a receptúr pre školské stravovanie v praxi

16. 9. 2021 | 14:00 - 15:30
online / TBA

Pozývame Vás na webinár s názvom "Revízia MSN a receptúr pre školské stravovanie v praxi"

Pre koho je určený: zriaďovatelia škôl (kraj, mesto, obec), vedenie škôl, vedúce a pracovníci školských jedální, tvorcovia politík v oblasti verejného stravovania, pedagógovia, rodičia.

Prečo by ste sa mali zúčastniť: Cieľom je motivovať školy k zapájaniu do programu Skutočne zdravá škola a podpora zdravého životného štýlu detí a mádeže na školách a v škôlkach a v školských jedálňach.

Na webinári sa dozviete ako implementovať zmeny uskutočnené v najnovšej revízii MSN a receptúr pre školské stravovanie do praxe. 

Cena: účasť voľná, na zapojenie sa je však potrebná registrácia. 

Registrácia: na webinár sa registrujte v tomto registračnom formulári. Po registrácii Vám pred konaním webináru pošleme link, na ktorom môžete webinár sledovať a priamo sa zapájať aj otázkami.

Sledovať webinár môžete z počítača, notebooku, tabletu alebo smart phone-u, odkiaľkoľvek.

Partnerom webináru je spoločnosť Kaufland

Záznam z webináru nájdete na našom YouTube kanáli:

Program:

14:00 - 14:10   Privítanie, úvod do témy

  • Eva Blaho Adv. Dip. Nut & WHM,  odborná garantka OZ Skutočne zdravá škola
  • Mgr. Mikuláš Prokop, poverený školským stravovaním, sekcia predprimárneho a základného vzdelávania na MŠVVaŠ SR

14:10 - 14:40   Revízia MSN a receptúr pre školské stravovanie 2021 - prehľad zmien - MVDr. Ľubica Krajničáková, odborný radca pre odbor školstva, Okresný úrad Košice

  • MVDr. Ľubica Krajničáková ako členka pracovnej skupiny pre zlepšenie školského stravovania vymenovaná generálnou riaditeľkou sekcie predprimárneho a základného vzdelávania MŠVVaŠ SR objasní, v čom spočív najnovšia revízia a aké zmeny povoľuje zmenená Metodika k MSN a receptúram (Aplikácia).

14:40 - 15:00    Odporúčania Skutočne zdravej školy súvisiace s revíziou - Eva Blaho, Adv. Dip. Nut & WHM, Skutočne zdravá škola

  • Eva Blaho z pohľadu odbornej garantky projektu Skutočne zdravá škola a ako členka pracovnej skupiny pre zlepšenie školského stravovania vymenovaná generálnou riaditeľkou sekcie predprimárneho a základného vzdelávania MŠVVaŠ SR objasní, ktoré potraviny odporúča nielen obmedziť, ale úplne vylúčiť z jedálnička škôl a vysvetlí dôvody prečo. Cieľom tejto časti bude poskytnúť školám tipy Skutočne zdravej školy, ako z revízie uplatniť čo najviac odporúčaní v praxi. 

15:00 - 15.20    Zdielanie príkladov dobrej praxe - Lucia Havrlentová, vedúca školskej jedálne ZŠ Košariská

  • Revízia v praxi očami vedúcej školskej jedálne. Rozviaže aktuálna revízia školským jedálňam, ktoré chcú variť zdravšie jedlá z kvalitných regionálnych surovín ruky? Aká je vízia ďalších zmien z pohľadu školy?

15:20 - 15:30   Záverečná diskusia, zhrnutie výstupov


Späť na zoznam

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací