Prečo sa výlet na farmu oplatí?

• približujete žiakom zdroj ich jedla

• zlepšujete kvalitu školského stravovania a zdravie stravníkov

• podporujete systém udržateľného stravovania, zameraného na pochopenie vzťahu medzi jedlom, kultúrou, zdravím a životným prostredím

• podporujete lokálnych pestovateľov, chovateľov, producentov a prepojáte miestne komunity od farmárov, personál školských jedální, cez pedagógov, rodiny až po miestne úrady

Priebeh návštevy farmy

Pripravili sme pre vás materiály, ktoré vám uľahčia proces plánovania a organizácie výletu na farmu. Materiály zahŕňajú všetko od návodu na informačnú schôdzku s farmárom, dôležité bezpečnostné a zdravotné upozornenia, zaujímavé aktivity, ktoré môžete s deťmi na farme robiť a otázky, ktoré môžu žiaci alebo učitelia poľnohospodárom položiť, až po aktivity, ktoré váš výlet zhodnotia späť v triede.

Ideme na farmu

Na farmu! - pred výletom

Na farmu! - po výlete

Neviete, na ktorú farmu ísť?

Pozrite si tipy v mape preverených vzdelávacích fariem nižšie a nájdite si svojho farmára. Z apomoc pri tvorbe mapy ďakujeme občianskemu združeniu Slow Food Pressburg.

Chcete, aby sme pridali vašu farmu na mapu alebo poznáte farmára, ktorý na mape chýba?

Vyplňte tento formulár a my vás na mapu zaradíme.