Zmeňte dodávateľov

Čo ak má škola externého dodávateľa stravy?

Niektoré školy v programe, súkromné aj štátne, majú stravu zabezpečenú cez súkromnú firmu alebo iné zariadenie školského stravovania. Je potrebné otvoriť komunikáciu s dodávateľom stravy a prepracovať dodržiavanie zásad prípravy jedál, pri ktorom vám môžu byť nápomocné naše kritériá a metodické materiály. Odporúčame vám, aby ste si ich spoločne preštudovali. Takto aktuálny či potencionálny nový dodávateľ stravy získa lepšiu predstavu o tom, kam naše kritériá smerujú a bude vedieť kriticky zhodnotiť, ako vie/bude vedieť tieto kritériá napĺňať.

Skutočne zdravá školská kuchyňa

Tipy pre pracovníkov školských jeální

Školské stravovanie podľa Skutočne zdravej školy

Kritériá programu Skutočne zdravá škola požadujú od školských jedální, aby nakupovali výrobky pochádzajúce zo svojho alebo susedného kraja, v prípade mäsa zo zvierat chovaných v Slovenskej republike.

Od koho nakupovať - ​​Skutočne zdraví dodávatelia

Vytvorili sme a postupne dopĺňame mapu odporúčaných farmárov, výrobcov a distribútorov surovín a potravín, schopných dodávať do jedální potraviny, ktoré spĺňajú legislatívne požiadavky aj kritéria programu Skutočne zdravá škola.

Informácie do mapy získavame

• z verejne dostupných zdrojov na internete

• od škôl, ktoré absolvovali Analýzu školskej jedálne

• od samotných dodávateľov, ktorí nás oslovili a vyplnili formulár

• od Lokálžrawetz - ďakujeme za pomoc pri tvorbe mapy!

Chcete, aby sme vás pridali na mapu?

Prihláste sa vyplnením formulára.