Naše požiadavky vychádzajú zo zahraničných skúseností a funkčného systému (Food for Life Partnership vo Veľkej Británii, Skutečně zdravá škola v Českej republike) a opierajú sa o vedecké štúdie a poznatky.

Prečo zapojiť vašu školu do programu?

Kvalitné vzdelávanie pomáhá budovať sebevedomie detí a mladých ľudí. Jedlo tvorí základ nášho života a našej budúcnosti, malo by teda hrať vo vzdelávaní detí kľúčovú rolu.

Školy majú jedinečnú príležitosť pomôcť deťom a mladým ľuďom pochopiť, čo je ozajstné poctivé jedlo a poskytnúť im praktické zručnosti na život.

Znalosti, ktoré deti počas vyučovania získavajú o jedle, rovnako tak aj jedlo, ktoré jedia na obed v jedálňach či v bufetoch, pomáhajú vytvárať kultúru zdravého, udržateľného a plnohodnotného stravovania.

Školám prinášame nástroje na:

• zosumarizovanie aktivít, ktoré už školy robia

• štruktúrovanie nových úloh a na meranie pokrokov

• dosahovanie cieľov systematickou prácou

• uskutočňovanie zmien v dlhodobejšom horizonte

• komunikáciu nadšenia pre zmenu a aktivít na škole doma aj mimo Slovenska

Bezplatný program s odbornou garantúrou

Spolupracujeme s odborníkmi s dlhoročnými skúsenosťami z oblasty výživy a neformálneho vzdelávania v stravovaní. Našim odborným garantom je Slovenská asociácia pre výživu a prevenciu a SPU, Fakulta agrobiológie a potravinových zdrojov.

Program pre udržateľný život

Aby bylo možné vytvoriť udržateľnejší svet, mali by sme sa my jednotlivci stať tvorcami týchto zmien v oblasti udržateľného životného štýlu. Program Skutočně zdravá škola pomáhá napĺňať mnohé zo 17 Cieľov udržateľného rozvoja OSN.