Ako učiť o zdravom a udržateľnom stravovaní?

Globálne otázky - ako je kríza klímy - naliehavo vyžadujú posun v našom životnom štýle a zmenu spôsobu, akým myslíme a konáme.Vzdelávanie pre udržateľný rozvoj si vyžaduje posun od výučby k učeniu. Vyžaduje spoluprácu, orientáciu na riešenie problémov, prepojenie formálneho a neformálneho vzdelávania. Pedagogické prístupy, ktoré k tomuto cieľu vedú, sú zamerané na žiakov a orientované na aktivity-zážitky.

Metodické materiály

Program Skutočne zdravá škola je jednou z ciest, ako napĺňať vzdelávacie výstupy Rámcového vzdelávacieho programu (RVP), najmä vzdelávacej oblasti Človek a zdravie, Človek a svet práce a prierezové témy Environmentálna výchova. Program využíva možnosti, ktoré RVP ponúka pre začlenenie moderných aktivizačných metód a rozvoj kľúčových kompetencií žiakov (celostné poňatie výučby, participácie a spolupráce na všetkých úrovniach, interaktívne, zážitkové, lokálne zakotvené a projektové vyučovanie, samostatné učenie, medzi-predmetové vzťahy a prepojenie s praxou).

Program SZŠ podporuje pozitívnu klímu školy smerom k spolupráci a prierezovej výučbe.

Metodické materiály pre pedagógov: v tejto záložke môžete vyhľadávať metodické materiály a návody podľa rôznych tém.