So školami vo Viedni

24. 1. 2023

Minulý týždeň sa vo Viedni konal 2-dňový intenzívny workshop, kde sa stretli školy zapojené v európskom projekte SchoolFood4Change.

Účastníci workshopu si ho veľmi chválili najmä z týchto dôvodov:

• mali príležitosť bližšie sa medzi sebou spoznať
  • dozvedeli sa o podmienkach škôl iných krajín
  • pozdieľali si medzi sebou skúsenosti a príklady dobrej praxe

Počas 2 dní mali účastníci možnosť navštíviť:

Oceňovanú školu, ktorá sa rôznymi aktivitami snaží vylepšiť situáciu v škole. Aktivity prichádzajú najviac od študentov.

Mestskú farmu, kde sa účastníci dozvedeli o tom, ako a čo sa dá celoročne pestovať. Reč bola aj o aktivitách na farme, ktoré zaujmú deti ale aj študentov.

Školy riešia častokrát podobné alebo rovnaké problémy. Počas workshopu pochopili, že v tom nie sú samé, ale že súčasťou komunity, ktorá si môže pomáhať a vzájomne sa inšpirovať. Niektoré školy si dokonca už počas workshopu vymysleli aktivity, ktorým sa budú v blízkej dobe venovať.

Kde nájdete novinky o projekte?

So školami vo Viedni 1So školami vo Viedni 1So školami vo Viedni 1So školami vo Viedni 1So školami vo Viedni 1So školami vo Viedni 1So školami vo Viedni 1So školami vo Viedni 1