Skutočne zdravá konferencia október 2023

31. 10. 2023
Skutočne zdravá škola

20.10.2023 - celodenná konferencia (9:00 - 15:00) - Nová Cvernovka

Táto udalosť sa uskutočnila aj pod záštitou MŠVVaŠ SR. Podujatie privítalo odborníkov, pracovníkov školských jedální, učiteľský personál a vedenie škôl z rôznych kútov Slovenska. Hlavným partnerom bol Nadačný fond Kaufland pri Nadácii Centra pre filantropiu.

Hlavným cieľom konferencie bolo poskytnúť školám, ako aj verejnosti priestor a príležitosť diskutovať o dôležitých otázkach vzdelávania, školského stravovania, zdravého životného štýlu a udržateľnosti.

Podujatie otvorili Mgr. Mikuláš Prokop z MŠVVaŠ SR a Maroš Molnár, propagátor zdravého životného štýlu a ambasádor Skutočne zdravej školy. Mgr. Prokop povedal: „Stravovanie a obzvlast školské stravovanie je veľmi dôležitá oblasť, ktorej by sme mali venovať na MŠVVaŠ SR väčšiu pozornosť, pretože môže vo veľkej miere vplývať nielen na zdravie detí a žiakov, ale aj na zdravie dospelých stravníkov, ktorých v školskom stravovaní nie je málo. Téma školského stravovania by nemala byť odsúvaná na druhú koľaj.“

Maroš Molnár dodal: „Keď niekto nebude dávať školám nejaké podnety, tak sa naše školstvo nikam neposunie. Deti nevedia, že tridsiatnici, štyridsiatnici dostávajú infarkty a arytmie a že pôvod je práve v detskom veku. Strava a cvičenie tomu môžu zabrániť. Preto verím, že bude tento projekt úspešný a bude sa pripájať viac a viac ľudí a škôl, aby Slovensko patrilo k najzdravším krajinám.“

Podrobný program celej konferencie nájdete tu.

Súhrnné informácie

  • 14 prednášajúcich

  • 80 účastníkov na mieste

  • 2 panelové diskusie

  • 3 workshopy

  • 9 partnerov

Catering

Všetko jedlo bolo pripravované podľa noriem pre školské stravovanie

  • z udržateľných zdrojov,

  • nutrične vyvážené,

  • sezónne.

Záznamy z konferencie

Všetky záznamy z konferencie nájdete na našom YouTube.

Ďakujeme za Vašu účasť a tešíme sa, že sme sa s vami mohli vidieť osobne!

Fotogaléria

Všetky fotky nájdete na našom Facebooku.

Za fotky ďakujeme Ľudmile Azarovej.

Skutočne zdravá konferencia október 2023 1Skutočne zdravá konferencia október 2023 1Skutočne zdravá konferencia október 2023 1Skutočne zdravá konferencia október 2023 1Skutočne zdravá konferencia október 2023 1Skutočne zdravá konferencia október 2023 1Skutočne zdravá konferencia október 2023 1Skutočne zdravá konferencia október 2023 1Skutočne zdravá konferencia október 2023 1Skutočne zdravá konferencia október 2023 1Skutočne zdravá konferencia október 2023 1Skutočne zdravá konferencia október 2023 1
Späť na zoznam