Základné informácie

Návšteva možná

Celý rok

Popis farmy

Na našej bio-farme môžete nahliadnuť do prípravy krmiva pre naše kravy a ovečky, pozorovať naživo ako sa dojí mlieko, stretnúť sa s našimi kravami dospeláčkami, ako aj navštíviť škôlku teliat, kde si môžete pohladkať teliatka, ktoré sa narodili práve dnes! Dozviete sa, koľko má krava žalúdkov, kto je na farme najsilnejším človekom, ale aj to, prečo naše kravy majú na farme kaderníctvo a pedikúru, a prečo bývajú v hoteli. Spoznajte zážitkovou formou proces chovu kráv a ovečiek na našej farme, naučte sa viac o výrobe a spracovaní mlieka, ochutnajte tie najčerstvejšie syry ešte predtým, ako poputujú do obchodov, stretnite sa s farmárskymi zvieratami naživo! Pre školy a väčšie organizované skupiny taktiež ponúkame možnosť celodenného výletu s animačným programom a to buď krátky animačný program (1 hod.), alebo dlhý animačný program (2,5 hod.). Program prispôsobujeme vekovej skupine detí a máme pripravený rôzny obsah ako napríklad príprava krmiva a kŕmenie ovečiek, výroba vlastného liečivého čaju, skákanie do sena, alebo farmárske hmatové pexeso.

Druh hospodárenia

Iba živočíšna

Režim hospodárenia

Ekologický – certifikácia BIO

Aké aktivity je možné vykonávať so žiakmi?

Typická prehliadka na našej Farme má nasledujúce zastávky: 1. Privítanie na Farme, prezlečenie do hygienického úboru (návleky, plášť) dodaného nami, pri väčších skupinách sa rozdávajú aj audio sprievodcovia, kde má sprievodca mikrofón a návštevníci slúchadlá. 2. Vstup na farmársky dvor so stručným oboznámením o histórii Farmy a dôležitými faktami. 3. Návšteva sýpky – tu sa dozviete čo, koľko, a prečo sa krava kŕmi, taktiež ako tento proces funguje a stretnete veľmi dôležitého človeka (prekvapenie). Pohrabte sa v kopách slnečnice a obilia, naučte sa, ako sa pripraví jedlo pre ovečky a kravy. 4. Návšteva dojárne – tu uvidíte, ako sa dojí stádo 800 kráv v 21. storočí, povieme Vám čo sa s mliekom robí, ako sa vytvára a ako sa spracováva. Dojenie prebieha medzi 12-15:00, vtedy sa dá vidieť naživo, inak Vám detailne ukážeme dojáreň, čo je tiež zážitok sám o sebe. 5. Návšteva pôrodnice – stretnite kravy pred a bezprostredne po otelení, ak budete mať šťastie a prídete v správnom čase, uvidíte aj práve narodené teliatko. Výklad o živote kravy a starostlivosti o kravy a teliatka. 6. Návšteva kravína Hotel Spokojných Kráv – náš moderný kravín, kde majú kravy svoje vlastné kaderníctvo a robota, ktorý im kontroluje a prihŕňa krmivo. Kravín je jeden z najmodernejších v SR a je cca 3 roky starý. 7. Návšteva teliatkova a škôlky, kde stretnete teliatka, ktoré sa narodili v tento deň. Keďže sme veľkofarma, teliatka sa rodia skoro každý deň a ak sa dáte prehovoriť, možno vám aj pocucajú prst. 8. V prípade záujmu návšteva ovčína, časom pribudne aj možnosť exkurzie na bylinkovú plantáž. 9. Pre väčšie organizované skupiny vieme zabezpečiť aj ďalší sprievodný program, workshopy, tvorivé dielne. Máme k dispozícii veľkú spoločenskú miestnosť presne na tento účel. 10. Možnosť zakúpenia čerstvých syrov aj tých exkluzívne vyzretých priamo na farme za zvýhodnené ceny. Pri menších deťoch sa pokúšame tráviť viac času pri malých teliatkach a niektorú z ostatných časti vypustime, ale záleží to od konkrétnej skupiny a požiadaviek návštevníkov.

Možnosť ubytovania na farme

Ponúka farma vlastný vzdelávací program?

Áno

Je návšteva farmy spoplatnená?

Áno

• Materské školy