Súťaž „Zdravé desiate“

19. 7. 2023
ZŠ Dr. Štefana Osuského, Brezová pod Bradlom

V štvrtých ročníkoch sme uskutočnili súťaž „Zdravé desiate“. Súťaž prebiehala celý školský rok v triedach s približne rovnakým počtom žiakov. V triedach sme mali nástenky s obrázkami ovocia a zeleniny, ktoré boli rozdelené na malé časti. Žiaci si vyfarbovali časť ovocia alebo zeleniny podľa toho, čo si priniesli na desiatu. Postupne vytvárali farebnú mozaiku obrázkov. Na konci školského roka sme vyhodnotili triedu, ktorá mala viac vyfarbených obrázkov. Víťazná trieda si pochutnala na ovocnej torte a tiež na krásnych a chutných obrázkoch z ovocia, ktoré vytvorili. Tak sme sa snažili zdravšie stravovať a nosiť pestré desiate plné vitamínov po celý školský rok. Spätnou väzbou boli kladné ohlasy od rodičov, že deti samé pýtajú rôznu zeleninu a ovocie, aby si mohli v škole vyfarbiť dielik zdravej mozaiky na nástenke.

Súťaž „Zdravé desiate“ 1Súťaž „Zdravé desiate“ 1Súťaž „Zdravé desiate“ 1Súťaž „Zdravé desiate“ 1Súťaž „Zdravé desiate“ 1Súťaž „Zdravé desiate“ 1Súťaž „Zdravé desiate“ 1Súťaž „Zdravé desiate“ 1