Naša knižnica o zdravom životnom štýle, varení a pestovaní

8. 1. 2023
Skutočne zdravá škola

Na svete existuje veľa kníh o zdravom životnom štýle, stravovaní, varení. Neviete, ktoré čítať? My sme našli také, ktoré sa nám páčia spracovaním a sú nabité plnohodnotnými informáciami. Radi sa s vami podelíme.

Všetky vybrané knihy môžete zároveň použiť ako pomôcku ku splneniu strieborného kritéria S3 (celé znenie: Zabezpečíme, aby príslušní učitelia mali dostatočné vedomosti a skúsenosti na vedenie pestovateľských hodín a hodín varenia.)

Inšpirujte sa našou knižnicou a vytvorte si v škole sekciu o zdravom životnom štýle, varení a pestovaní. Na trhu je mnoho dostupnej literatúry, ktorou je možné podporiť sebavzdelávanie.  Literatúru sa nebojte vyžívať pri vyučovaní a edukácii žiakov.

Materské školy

Učenie chutí 

Škriatok Zdravý tanier

Ako naučiť deti jesť zeleninu 

Moji zeleninkoví kamaráti 

Moji ovocní kamaráti

Zdravé domáce sladkosti

Mama, mňam 2

Zákadné školy

Učenie chutí 1. stupeň

Učenie chutí 2. stupeň

Zdravá výživa a zdravý životný štýl - nielen pre pedagógov

Škriatok Zdravý tanier

Medicína výživy 1

Medicína výživy 2

Vystúpte z kolotoča diét

Zdravie bez liekov 

Ďalšie detské knihy o jedle pre malých aj väčších nájdete v tomto článku

Máte nejaký tip na knihu, ktorá by sa do našej knižnice hodila? Napíšte nám na terezia@skutocnezdravskola.sk

Späť na zoznam