Ako vyzerajú adventné kalendáre škôl?

24. 11. 2022
Skutočne zdravá škola

Na príchod adventného obdobia sa dá pripraviť rôzne. Školy to poňali po svojom a pripravili si adventné kalendáre, z ktorých sa budú tešiť celý december.

ZŠ Nové Mesto nad Váhom

  • v jednej z tried sa nachádza adventná vitamínová abeceda

  • Druháci sa momentálne učia abecedu, preto vytvorili kalendár z písmen. Piataci im na hodinách informatiky zistili informácie o vitamínoch. Postavu dedka zvolili, pretože október je mesiac úcty k starším a ako vravia, od starších sa môžu naučiť viac o zdravom stravovaní.

  • Tento kalendár však nie je len o vitamínoch. Ak na písmeno v abecede deti nenašli vitamín, vymysleli spoločne tému o psychickej pohode alebo pohybe. Takto zvládli napísať o každom písmene a naučili sa viac o prepojenosti stravy na životný štýl.

ZŠ Hôrka

  • žiaci a žiačky si pripravili adventný veniec z odpadového materiálu, ktorý naplnili sušenými plodmi

ZŠ Bojničky

  • do výroby adventného kalendára sa zapojili viaceré ročníky školy

  • žiaci a žiačky 2. ročníka vytvorili jablká a hrušky z papiera, na ktoré lepili hrach, šošovicu, fazuľu a iné strukoviny. Na zadnú stranu potom nalepili význam týchto strukovín pre zdravie človeka.

  • žiaci a žiačky 4. ročníka si zabalili zdravé snackové balíčky, ktoré obsahovali rôzne druhy orechov, sušené ovocie, domáci pečený čaj

  • žiaci a žiačky 7. ročníka na hodinách Informatiky napísali zdravé a overené recepty z praxe, ktoré aj graficky spracovali

ZŠ Tbiliská

  • kalendár obsahuje najmä aktivity, ktoré podporujú pohyb, sú zamerané na zdravé stravovanie či duševné zdravie. Niekoľko z nich má dobročinný charakter.

ZŠ Beňovského

  • každý deň na nich čaká obálka s krásnou ozdobou v podobe hviezdy

Celý projekt sa konal v rámci súťaže, ktorú organizuje Kaufland pre školy zapojené v Čerstvých hlavičkách.

Pripravili ste v škole adventný kalendár a chcete sa oň s nami podeliť? Napíšte na terezia@skutocnezdravaskola.sk

Ako vyzerajú adventné kalendáre škôl? 1Ako vyzerajú adventné kalendáre škôl? 1Ako vyzerajú adventné kalendáre škôl? 1Ako vyzerajú adventné kalendáre škôl? 1Ako vyzerajú adventné kalendáre škôl? 1Ako vyzerajú adventné kalendáre škôl? 1Ako vyzerajú adventné kalendáre škôl? 1Ako vyzerajú adventné kalendáre škôl? 1Ako vyzerajú adventné kalendáre škôl? 1Ako vyzerajú adventné kalendáre škôl? 1Ako vyzerajú adventné kalendáre škôl? 1Ako vyzerajú adventné kalendáre škôl? 1
Späť na zoznam