Spojená škola Dudince

24. 4. 2023
Spojená škola Dudince

Mesto Dudince je známe svojimi liečivými prameňmi a voda z nich už vyliečila mnoho ľudí. Naša škola sa zapája do rôznych aktivít a projektov, a keďže nám záleží na zdraví našich detí, zapojili sme sa aj do tohto projektu. Sme škola, ktorá sa skladá z troch zložiek. Do našej školy chodí 200 žiakov. Už 5 rokov máme štatút Zelenej školy. Máme školský pozemok, na ktorom si vo vyvýšených záhonoch pestujeme zeleninu. Dopestovanú úrodu dávame buď do školskej jedálne, alebo si na hodine Techniky pripravujeme chutné šaláty. Máme aj bylinkovú záhradu. Z byliniek si robíme chutné čaje a osviežujúce nápoje. Okrem toho sme si zasadili ovocné stromy – jablone, hrušky, slivky, mišpuľu a už sa tešíme na prvú úrodu. Aby sme im zabezpečili opeľovače, zakúpili sme si včely samotárky, ktoré nám pomôžu. Tento rok by sme si chceli zasadiť aj chutné jahody. Deti radi pracujú a skúšajú niečo nové. Preto sme sa aj prihlásili do tohto projektu.

Spojená škola Dudince 1Spojená škola Dudince 1Spojená škola Dudince 1