Sladký strašiak

17. 10. 2023
ZŠ s MŠ kráľa Svätopluka, Šintava

Sladký strašiak

Dňa 16.októbra mali tretiaci možnosť prežiť zážitkovú hodinu v rámci projektu Skutočne zdravá škola.

Lektorka Hana Kordošová prišla deťom porozprávať o sladkom strašiakovi. Deti veľmi rýchlo prišli na to, že tým strašiakom pre nás môže byť cukor. Hanka im porozprávala o výhodách a nevýhodách cukru v našej strave. Názorne si ukázali, koľko cukru sa nachádza v sladených nápojoch a sladkostiach. Nasledovala príprava zdravého sladkého nápoja a ovocia poliateho zdravou čokoládou. Žiaci si na pripravenej maškrtke a nápoji pochuti. Hodina bola zaujímavá a veríme, že aj poučná.

Aj takouto aktivitou sme si pripomenuli Svetový deň výživy.

Ďakujeme za spoluprácu lektorke a tímu zo Skutočne zdravej školy.

Sladký strašiak 1Sladký strašiak 1Sladký strašiak 1Sladký strašiak 1Sladký strašiak 1Sladký strašiak 1Sladký strašiak 1Sladký strašiak 1Sladký strašiak 1Sladký strašiak 1