Školský rok 2024/2025 v znamení zdravia

8. 9. 2024
ZŠ s MŠ Jaslovské Bohunice

Pekný začiatok školského roka!

Základná škola s materskou školou v Jaslovských Bohuniciach chystá školský rok 2024/2025 v znamení zdravého životného štýlu. V tomto roku budú môcť žiaci ale aj rodičia prispieť svojimi návrhmi na zlepšenie stravovania s prihliadnutím na zdravé stravovacie návyky.

Do vyučovacieho procesu taktiež začleníme viac informácií ohľadom zdravého životného štýlu a stravovacích návykov, ktoré s ním idú ruka v ruke. Umožníme žiakom na hodinách diskutovať a zdieľať svoje názory a zvyky z ich domácej kuchyne. A hľadať možnosti ich zlepšenia.

Keďže v rámci stravy ale nie sú dôležité len vedomosti ale aj zručnosti, v areáli školy viete v súčasnosti nájsť vyvýšené záhony, v ktorých sa aktuálne nachádza výsadba rastlín využiteľných v kulinárstve. O ňu sa v priebehu roka budú žiaci starať a postupne sadiť nové druhy byliniek, zeleniny a iných rastlín, ktoré budú môcť využívať v rámci vyučovacieho procesu. Jeho praktická časť bude následne prebiehať v moderne vybavenej školskej kuchynke, v ktorej si ukážeme všetko, čo žiak potrebuje na úspešný štart do sveta zdravej výživy.

Ďalšie informácie o projekte Skutočne zdravá škola budeme zverejňovať na blogu školy na stránke projektu, rovnako ako na stránke školy.

Tešíme sa na krásny a zdravý školský rok 2024/2025.

Školský rok 2024/2025 v znamení zdravia 1Školský rok 2024/2025 v znamení zdravia 1Školský rok 2024/2025 v znamení zdravia 1Školský rok 2024/2025 v znamení zdravia 1