Ranný štartér v podobe čistej vody

3. 12. 2023
ZŠ Vazovova 4, Bratislava

Ahojte!

Ak si pamätáte, pri predstavovaní našej školy som Vám spomínala aj to, že máme super predmet "Viem, čo zjem". V novembri sa tento predmet niesol v znamení pitného režimu, vody a jej funkcie v tele. Celý november žiaci poctivo plnili domácu úlohu, a to začať svoj deň pohárom čistej vody. Nazvali sme to "spoločné pitie rannej vody" a s dodržaním GDPR predpisov sme si urobili aj fotodokumentáciu, ktorú pani učiteľka Vlaďka spracovala do malej koláže. Samozrejme, aj ona išla príkladom!

Každý večer si mali žiaci napustiť do pohára 1-2 deci vody a ráno ho mali ihneď vypiť. Žiaci touto aktivitou zistili, že im brušká lepšie pracujú a zároveň ihneď začínajú napĺňať svoj vlastný pitný režim, ktorý si predtým vypočítali nasledujúcim vzorcom: svoja váha x 40ml/kg. 

Pokojne si personalizujte svoj denný pitný režim aj Vy a nasledujte nás v tejto aktivite, pretože novembrom sa to nekončí. Veď pitný režim je potrebné dodržiavať! A nielen v lete! 

Cink! ;) 

Späť na zoznam