Podujanie v LabCafé: Projekt FoodComp

16. 4. 2024
ZŠ Mudroňova, Bratislava

15. apríla sme sa zúčastnili na podujatí: Neplytvaj, zachráň plánetu! Hlavným cielľom projekt FoodComp (Erasmus+ )  je rozvoj pôsobnosti lektorov či pedagógov zvyšovaním povedomia o znižovaní plytvania potravinami aj prostredníctvom využívania e-learningovej platformy a užitočnej mobilnej aplikácie  Na prednáške sme sa dozvedeli informácie o plytvaní potravinami, konkrétne o stave plytvania potravinami u nás aj v zahraničí. Ďalej praktické tipy, ako využiť zvyšky jedla a neplytvať ním. Nechýbalo ani chutné sezónne občerstvenie pripravené podľa receptov z CookApp.

Podujanie v LabCafé: Projekt FoodComp 1Podujanie v LabCafé: Projekt FoodComp 1Podujanie v LabCafé: Projekt FoodComp 1Podujanie v LabCafé: Projekt FoodComp 1Podujanie v LabCafé: Projekt FoodComp 1Podujanie v LabCafé: Projekt FoodComp 1
Späť na zoznam