Od semienka k rastlinke

17. 4. 2024
Cirkevná ZŠ s MŠ Jána Krstiteľa, Partizánske

Jaro je výborným obdobím pro nové myšlenky i začátky. A tak ve spolupráci rodič - učitel vyrašil nápad na workshop s nejmenšími žáky.

Během dopoledne jsme si zasadili bylinky do truhlíků, které si můžou děti kdykoliv utrhnout do vody či na chleba ke svačině. Povídali jsme si o růstu rostlin ze semínek a zpestřili si chleba s pomazánkou o klíčky lucerny. Poté jsme si zahráli na badatele přírody. Díky mikroskopu a několika biologickým experimentům jsme řešili jak rostliny přijímají vodu a živiny či jak dýchají. V dalších dnech jsme naše povídání o rostlinách zakončili vysazením medvědího česneku na školní dvůr.

Ač se to zdá pro začátek jako maličkost, tak i díky těmto malým aktivitám lze děti i učitele povzbudit a školku dovést k prvnímu certifikátu, což bude obrovský krok pro všechny. Držte nám palce - protože i z malého semínka jednou vyroste velký strom.

Od semienka k rastlinke 1Od semienka k rastlinke 1Od semienka k rastlinke 1Od semienka k rastlinke 1Od semienka k rastlinke 1Od semienka k rastlinke 1Od semienka k rastlinke 1Od semienka k rastlinke 1Od semienka k rastlinke 1Od semienka k rastlinke 1Od semienka k rastlinke 1Od semienka k rastlinke 1Od semienka k rastlinke 1
Späť na zoznam