Nový včelí prírastok

20. 3. 2024
ZŠ Vazovova 4, Bratislava

Pekný deň!

Na našej Vazovovej máme bzučiacu novinku! Ešte pred veľkonočnými prázdninami k nám pricestovali včielky - samotárky. Ubytovali sme ich hneď vedľa bylinkovej záhradky, aby nám mohli veselo opeľovať bylinky, ktoré s radosťou a chuťou používajú žiaci vo voľnočasovom krúžku Mastercheef - varíme s láskou.

Včielky zadovážili pani učiteľky biológie po porade s pani riaditeľkou, a takto sa žiaci môžu hravou a pútavou formou naučiť viac o tomto čierno-žltom hmyze. A prečo sme sa rozhodli práve pre včely? Pretože bez včiel by svet nebol taký, aký ho poznáme a je dôlezité uvedomiť si ich význam pre budúce generácie.

A nemusíte sa báť, tieto včielky nie sú agresívne, svoje žihadlá použijú len vo veľmi veľkom ohrození. U nás im však nič také nehrozí, budeme sa o ne zodpovedne starať a chrániť tento neoceniteľný poklad pre prírodu a celý ekosystém.

Dovidenia! 

Nový včelí prírastok 1Nový včelí prírastok 1
Školský blog
Späť na zoznam