Návšteva u včelára

6. 6. 2024
ZŠ Nábrežie mládeže, Nitra

Dňa 6. 6. 2024 žiaci 2.C triedy si rozšírili svoje poznatky nadobudnuté v prvouke vďaka lokálnej včelej farme v Nitre na Šindolke. Pán včelár si pre nich najskôr pripravil krátky výklad a tiež pokyny ako sa správať pri včelách a potom už šli žiaci na to. Obliekli si ochranný odev a navštívili včely priamo v ich úľoch. Žiaci si tak zblízka obzreli ako včely pracujú a kde bývajú. Potom sa žiaci presunuli do apidomčeku. Je to v podstate včelín – objekt slúžiaci pre umiestnenie úľov a prácu včelára. Nachádzajú sa v ňom 2 postele a pod ním majú úle 4 včelie rodiny. Žiaci tak mali možnosť relaxovať a počúvať bzukotu pracujúcich včiel. Na záver návštevy nasledovala ochutnávka viacerých druhov medu, ktoré chutili naozaj každému. Žiaci sa už teraz tešia na ďaľšiu návštevu v tomto príjemnom prostredí.

Návšteva u včelára 1Návšteva u včelára 1Návšteva u včelára 1Návšteva u včelára 1Návšteva u včelára 1Návšteva u včelára 1Návšteva u včelára 1Návšteva u včelára 1Návšteva u včelára 1
Školský blog
Späť na zoznam