MŠ PLAVNICA

30. 3. 2023
ZŠ s MŠ, Plavnica

Spojili sme príjemné s užitočným. Deti materskej školy v Plavnici zvládli turistickú vychádzku a nie hocijakú J . Navštívili sme s nimi miestnu farmu.

To, že obľúbené jogurty , smotanové krémy,  syry, maslá  a rôzne iné mliečne dobroty sú z mlieka, deti vedia. Ale odkiaľ sa mliečko berie vedia, možno len z dokumentov pre deti a možno  z reklámJ. Na miestnej farme sme deťom ukázali, ako sa starajú ľudia o zvieratká, ktoré také mliečko dávajú. Deti po zdravej pešej túre, ktorú zvládli na jednotku, mohli pozorovať nielen kravy. Na tejto farme chovajú totiž aj morky, husi, kačky , sliepky, v rybníku pstruhy a dokonca majú aj včelie úle s včielkami. Ale vráťme sa k zdravému mliečku.... Deti pozorovali malé teliatka, jalovice, dojné kravy pripravené na spomínané dojenie ale tiež statných býkov. Milé a ochotné pracovníčky farmy deťom odpovedali na zvedavé otázky a vysvetlili, primerane detským hlavičkám, ako sa o kravičky treba starať, aby dávali dobré a kvalitné mliečko. Deti odchádzali síce unavené, ale plné zážitkov a nových poznatkov. My veríme, že mlieko a mliečne výrobky im od vtedy chutia viac, lebo aj to je skutočne zdravá materská školaJ.

MŠ PLAVNICA 1MŠ PLAVNICA 1
Školský blog
Späť na zoznam