MŠ PLAVNICA

30. 3. 2023
ZŠ s MŠ, Plavnica

Obec Plavnica, kde naša materská škola sídli, je obklopená prírodou. Nie je núdza o plnohodnotné prechádzky s deťmi v blízkosti záhrad, kde rastie zelenina a na stromoch dozrieva  ovocie. V jeseni sa už tradične venujeme téme – V sade, v záhrade, v lese a na poli. Jeden týždeň je venovaný špeciálne zdraviu prospešným, nám dostupným potravinám, a to predovšetkým ovociu a zelenine.  Dozrievajú v už spomínanom ročnom období, v jeseni. V daný týždeň deti môžu do materskej školy priniesť rôzne druhy ovocia a zeleniny, ktoré spolu pomenujeme, servírujeme, ochutnáme a učíme sa, že sú dôležité pre naše zdravie. No čo je v dnešnej dobe tiež dôležité, vedieme deti, k tomu, aby vedeli, že človek ich môže získať aj  pestovaním a sú obrovským prínosom pre náš zdravý život.

V našej materskej škole majú deti po celý deň prístup k pitnej čistej vode, počas osláv narodenín či menín preferujeme okrem drobnej sladkosti a j ovocno–zeleninovú „ hostinku“. Snažíme sa, aby zeleninová príloha k jedlu nebola pre deti veľkou neznámou, ale aby ochutnávali a spoznávali chuť zdravej zeleniny ale aj ovocia v podobe chutných šalátov z našej školskej jedálne. Len spoločným úsilím a spoluprácou s rodinou budeme v „našich“ deťoch budovať túžbu žiť zdravo. Aj preto sme sa zapojili do programu SKUTOČNE ZDRAVÁ  ŠKOLA J.

MŠ PLAVNICA 1MŠ PLAVNICA 1MŠ PLAVNICA 1
Späť na zoznam