Legenda o zrodení šalátového baru

14. 3. 2024
ZŠ s MŠ Gbely

Kde bolo tam bolo, bola raz jedna Základná škola, kde deti odmietali jesť zeleninové šaláty.

Vedúcu jedálne a kuchárky  to veľmi trápilo a preto  vymýšľali rôzne kombinácie šalátov, aby deti zaujali.

Raz to bola kapusta s zelerom, inokedy čínska kapusta s pomarančom, občas dokonca skúsili v kuchyni zmiešať ovocný kompót s mrkvou, no deťom sa to stále nepozdávalo.

Jedného krásneho slnečného dňa sa rozhodli, že skúsia len tak na tanier deťom položiť niečo zelené.

A div sa svetu, deti všetko zjedli a dokonca chodili pýtať dupľu !

Kuchárky nestačili dopĺňať polníček či rukolu, malo to veru veľký úspech.

Ale, chcelo to niečo VIAC !

A tak dali v škole všetci hlavy do kopy a rozhodli  o zriadení šalátového baru.

Od tohto dňa, majú dva až tri krát v týždni  v tejto základnej škole deti k obedu v školskej jedálni samoobslužný šalátový bar, kde majú na výber z dvoch, troch, ba dokonca niekedy aj zo štyroch druhov čerstvej zeleniny,  a tak si môžu naložiť na tanier čo chcú a koľko chcú.

A dokonca ! Legenda vraví, že si to deti v škole obľúbili tak veľmi, že sa nikdy žiadna zelenina nevyhodí....

A tak žili šťastne a zdravo naveky J

Legenda o zrodení šalátového baru 1Legenda o zrodení šalátového baru 1Legenda o zrodení šalátového baru 1