Exkurzia v jablkovom sade v Látkovciach

26. 2. 2024
ZŠ Mudroňova, Bratislava
  • Na jeseň 2023 si žiaci z Mudroňovej nenechali ujsť príležitosť a navštívili jablkové sady v Látkovciach. Sady sa rozprestierajú na ploche 30 ha, kde sa pestujú odrody Gala Schniga, Golden Delicious, Reneta Canada, Fuji Kiku 8, Braeburn Hillwell. Dozvedeli o pestovaní jabĺk a o starostlivosti o stromy. Mohli si pozrieť ako prebieha zber, triedenie, balenie jabĺk a ich skladovanie. Čerstvé jabĺčka aj ochutnali.  Návšteva sadu určite nebola poslednou a tešíme sa, že sú takéto exkurzie a spolupráce súčasťou projektu Skutočne zdravá škola.

Školský blog