Exkurzia na farmu

5. 9. 2024
ZŠ kniežaťa Pribinu, Nitra

Hneď na začiatku školského roka, za krásneho slnečného počasia, sme sa s triedami 3.B a 3.C zúčastnili exkurzie vo Farmaparku v Lubine. V krásnom prostredí za dedinou sme našli farmu a vybrali sme sa za zvieratami, aby sme sa dozvedeli viac o ich živote a o starostlivosti o ne. Nachádzajú sa tu nielen druhy, ktoré žijú na Slovensku, ale aj exotické druhy. Najviac nás prekvapili kengury, ktoré sme mohli hladkať, ako aj ostatné druhy zvierat, medzi ktorými sme sa mohli pohybovať, hladkať a kŕmiť ich. V tejto kontaktnej zoo/ farme nás sprevádzali milé a trpezlivé animátorky, ktoré nám ku každému druhu zvierat vysvetlili spôsob ich života, kŕmenie, povahu...Dozvedeli sme sa, ktoré kravičky majú mlieko vhodné aj pre alergikov. Táto farma ho využíva len na vlastnú potrebu, zatiaľ nemajú produkciu pre verejnosť. Videli sme tu niekoľko druhov rôznych sliepočiek, kôz, kráv, koní, andulky, alpaky, ťavy, kačice, pštrosy, mini-jelenčeka... Deti si mohli zakúpiť ovocné šťavy, rôzne zdravé nápoje, sirupy, či džemy. Tento čas sme si skutočne užili a plánujeme sa sem ešte vrátiť.

Školský blog