Exkurzia na farme

11. 5. 2023
ZŠ kniežaťa Pribinu, Nitra

Vo štvrtok 11.5. 2023 sa žiaci 4.B a 4. C triedy so svojimi triednymi pani učiteľkami a pani učiteľkami prírodovedy zúčastnili exkurzie na farme Madonan v Bojničkách. Privítala nás milá pani majiteľka a hneď sme sa ponáhľali ku kozičkám, lebo ich bolo treba hneď zrána podojiť. Dozvedeli sme sa zaujímavé informácie o rôznych druhoch kôz a kráv: Koľko vody vypijú za deň, koľko mlieka dajú, ktoré sú vhodné na mäso, ktoré na mlieko atď. S výkladom sme pokračovali od ohrady k ohrade, niektoré zvieratká sme mohli hladkať, vziať na ruky, či nakŕmiť. Celou cestou nás sprevádzali dva veľké priateľské psy. Museli sme dávať pozor, aby sme nestúpili do zlata, rozumej lajna, či iného exkrementu, vhodného ako hnojivo Videli sme kozy, ovce, morky, sliepky, husi, húsatká, mačky, prasiatka, kravy a teliatka, oslíka, alpaky, kone, poníky, králiky a na koniec páva, ktorý sa ukázal v plnej nádhere. Kravičkový trenažér si žiaci mohli vyskúšať podojiť a hladní sme sa ponáhľali do reštaurácie na občerstvenie, na hojdačky, či zaskákať si na trampolínach. Oddýchnutí sme sa spúšťali na tubingovej dráhe na kolesách. V areáli sa dá venovať aj iným športovým aktivitám, ktoré sme nestihli, keďže sme sa chceli dozvedieť čo najviac o živote na farme a odkiaľ jedlo pochádza, že nerastie na pultoch v Tescu Na farme spracovávajú svoje mlieko na syry, jogurty, a iné výrobky, všetko bio. Pobyt na čerstvom vzduchu deťom prispel, veľa praktických zručností sme sa naučili a videli, radi sa sem vrátime aj inokedy.

Exkurzia na farme 1Exkurzia na farme 1Exkurzia na farme 1Exkurzia na farme 1Exkurzia na farme 1Exkurzia na farme 1Exkurzia na farme 1Exkurzia na farme 1Exkurzia na farme 1Exkurzia na farme 1Exkurzia na farme 1Exkurzia na farme 1Exkurzia na farme 1
Školský blog
Späť na zoznam