Čo máme zasadené v našich vyvýšených záhonoch?

13. 5. 2024
ZŠ s MŠ Pionierska 2, Brezno

Zasadená zelenina, bylinky  a kvety  v našich vyvýšených záhonoch sa pekne prijali. Všetko rastie a kvitne. Deti sa o rastliny starajú s láskou. Okopávajú ich, ochutnávajú ich, polievajú ich  a privoniavajú k vôni kvetou a byliniek. Pestovanie vlastnej zeleniny, je pre nás veľká výzva, ale aj príjemná a obohacujúca voľnočasová aktivita. Veríme, že odmenou za prácu bude zber úplne čerstvej úrody plnej vitamínov. Úrodu budeme zbierať priebežne. Čoskoro si deti pochutia na výbornej reďkovke, šaláte, špenáte a sladkom hrášku. Neskôr ochutnajú paradajky, cuketu, kukuricu a cibuľku. Na jeseň budeme vyberať zemiaky, mrkvu, fazuľu a petržlen. Tety kuchárky bylinky využijú pri dochucovaní výborných jedál v školskej jedálni. Záleží nám na tom, aby deti konzumovali pestrú a zdravú stravu, preto sa snažíme aj touto aktivitou ukázať deťom a rodičom, že aj na malom priestore sa dá vytvoriť krásna záhrada.

Čo máme zasadené v našich vyvýšených záhonoch? 1Čo máme zasadené v našich vyvýšených záhonoch? 1Čo máme zasadené v našich vyvýšených záhonoch? 1Čo máme zasadené v našich vyvýšených záhonoch? 1Čo máme zasadené v našich vyvýšených záhonoch? 1Čo máme zasadené v našich vyvýšených záhonoch? 1Čo máme zasadené v našich vyvýšených záhonoch? 1Čo máme zasadené v našich vyvýšených záhonoch? 1Čo máme zasadené v našich vyvýšených záhonoch? 1Čo máme zasadené v našich vyvýšených záhonoch? 1Čo máme zasadené v našich vyvýšených záhonoch? 1Čo máme zasadené v našich vyvýšených záhonoch? 1Čo máme zasadené v našich vyvýšených záhonoch? 1Čo máme zasadené v našich vyvýšených záhonoch? 1Čo máme zasadené v našich vyvýšených záhonoch? 1
Späť na zoznam