Chlebáreň - Chrenová Nitra

3. 4. 2024
ZŠ Škultétyho, Nitra

Chlieb náš každodenný 

Vybraní žiaci našej školy si spolu s p.uč. Zahoranovou vyskúšali deň pred veľkonočnými prázdninami, aké je to pracovať v pekárni. Dostali totiž možnosť vyskúšať si v pekárni # Chlebáreň upiecť svoj vlastný chlieb. A povieme Vám, nie je to vôbec jednoduché. Bolo tam neskutočné teplo, avšak vôňa čerstvo upečeného chlebíka a dobrá nálada sa postarali o úžasný zážitok. Oboznámili sme sa s potrebnými surovinami (lokálne suroviny), pracovným postupom, sledovali sme, ako kvások "žije" svoj život, dokonca ho ochutnali, rovnako ako aj čisté kvasnice. Po celý čas sme s úžasom sledovali celý proces výroby chleba. Sledovať za dvierkami "pece", ako "rastie" a mení sa na upečený chrumkavý produkt bolo lepšie, ako sledovať  nejaký seriál v TV.  Chlebík sme si nielen upiekli a nazdobili podľa seba, ale mohli sme si ho aj vziať domov a potešiť kvalitným pečivom aj svojich rodinných príslušníkov. Odkedy sme sa od pani majiteľky dozvedeli, aký veľký rozdiel je medzi poctivo upečeným chlebíkom z remeselnej pekárne a tým v supermarketoch, začali sme mať na remeslo ako také úplne iný pohľad. Preto, ak si budete chcieť pochutnať na skutočnom chlebíku, viete, kam ísť :-).

Ďakujeme pekáreň #Chlebáreň za tento nezabudnuteľný zážitok.

Chlebáreň - Chrenová Nitra 1Chlebáreň - Chrenová Nitra 1Chlebáreň - Chrenová Nitra 1Chlebáreň - Chrenová Nitra 1Chlebáreň - Chrenová Nitra 1
Späť na zoznam