Ako to pokračovalo

8. 5. 2023
ZŠ s MŠ Juraja Holčeka, Dolný Ohaj

Február 2022

Karnevalové vyučovanie" Samozrejme nemohol chýbať tanec, tombola a občerstvenie, ktoré nám pripravili šikovné mamičky.

Dnes, v piatok 18.2.2022 sme sa šťastne vrátili z lyžiarskeho výcviku…všetci sa naučili lyžovať, a tí, čo lyžovať vedeli, sa zdokonalili…Prajeme našim deťom veľa športových úspechov možno aj zlatú olympijskú medailu v zjazdovom lyžovaní! Športu zdar!

Marec 2022

-21. marec - Svetový deň Downovho syndrómu. Svoje sympatie a podporu ľuďom s DS sme vyjadrili obutím ponožiek rôznych farieb či veľkostí.

-Svetový Deň vody Voda to je kamarát, preto ju má každý rád

Apríl 2022

-stolno-tenisový turnaj!

-12.4. je medzinárodný deň florbalu. Preto žiadame všetky žiačky a žiakov, ktorí vlastnia florbalovu hokejku aby si ju priniesli do školy čakajú vás zaujímavé aktivity

-Projekt Včely pre školy…Včielky samotárky sú významné opeľovače a v školskej záhrade je veľa kvitnúcich rastlín. Naši žiaci budú mať možnosť pozorovať ich život zblízka.

DEŇ ZEME sme si pripomenuli starostlivosťou o naše okolie. Od rána sme sa pustili čistiť záhony s okrasnými rastlinami a bylinkami. Veľký areál školy je vysadený rastlinami, ktoré vyžadujú veľa starostlivosti. S tým nám pomáhajú šikovné ruky našich žiakov. Staré prerastené záhony chceme postupne zrušiť a realizovať novú výsadbu. Keď nás dážď zahnal dnu, vyrábali sme domčeky pre hmyz. Žiaci nižších ročníkov plnili úlohy zamerané na šetrenie papierom a potom tiež stavali domčeky. Všetci žiaci veľmi usilovne pracovali, odmenou im bude pekné prostredie a dobrý pocit, že pomohli skrášliť okolie našej školy.

Dnes sme mali možnosť osobne spoznať úžasnú osobnosť slovenského športu. Zuzana Rehák-Štefečeková je víťazka olympíjskych hier v Tokyu v brokovej streľbe v disciplíne TRAP…

Na Slovensku je veľa vzácnych zbierok. Pre ľudí s rakovinou je však zbierka narcisov tá najdôležitejšia. Pripnutím malého kvietka sme vyjadrili solidaritu s onkologickými pacientmi…

Jún 2022

Deň detí – aktivity v prírode a rybárské preteky podľa záujmu žiakov

Enviroprojekt – úprava kvetinových záhonov a záhonov s drobným ovocím. žiaci na hodinách environmentálnej výchovy pokračujú pri úprave školského areálu. Jarné práce: čistíme záhony, zbierame dozreté ovocie, zmenšujeme plochy zakryté makadamom a zväčšujeme trávnaté plochy, klčujeme prerastené kríky a stromy, zakládáme nové trvalkové záhony…Začíname so zberom drobného ovocia v školskej záhrade

 ZOBER LOPTU, NIE DROGY! Motto, ktoré sa snažíme pomocou športu vštepovať deťom. Máme za sebou ďalší športový deň a sme veľmi radi, že si nikto pred prázdninami neublížil a všetci sme prišli zdraví domov. Prajeme veľa športových úspechov všetkým športovcom, aby Vás zranenia obchádzali a aby ste si splnili aj tie najtajnejšie športové sny. Vidíme sa v septembri. ŠPORTU ZDAR!

Späť na zoznam