Rok 2023 v skratke

11. 1. 2024

Aký bol pre nás rok 2023?

• Aktuálne máme v programe zapojených 113 škôl (3 školy získali strieborný certifikát a 19 škôl bronzový certifikát)

• Zorganizovali sme 15 bezplatných vzdelávacích webinárov

• Zorganizovali sme Skutočne zdravú konferenciu (zhrnutie, záznam)

• Zorganizovali sme 19 individuálnych workshopov pre vybrané školy a škôlky. Objednajte si náš workshop.

• Uskutočnili sme analýzu skladových zásob v školskej jedálni na 11tich vybraných školách a všetkým školám sme vypracovali individuálne odporúčania o tom, aké potraviny používať a ako vhodne zostavovať jedálny lístok.

• Zrealizovali sme prieskumy - na tému bufety, ako reakciu na novú vyhlášku ministerstva zdravotníctva. Takisto nás zaujímal vzťah učiteľov a študentov na SŠ k zdravej výžive a školskému stravovaniu.

• Pomohli sme 5 školám zorganizovať audit odpadu v školských jedálňach.

• Vďaka nášmu hlavnému partnerovi Nadačnému fondu Kaufland a iným, sme mohli odmeniť školy za ich školské blogy.

• V spolupráci s Úradom verejného zdravotníctva SR sme pri príležitosti Svetového dňa obezity zorganizovali súťaž pre ZŠ po celom Slovensku.

• Vytvorili sme animované videá k pracovným listom (Učenie chutí pre MŠUčenie chutí pre ZŠ, 1. stupeňUčenie chutí pre MŠ, 2. stupeň) pre pedagogických zamestnancov o tom, ako prepojiť vzdelávanie o potravinách na rôznych predmetoch.

• Vytvorili sme praktický návod pre rodičov, ktorí chcú zlepšiť kvalitu stravovania detí v škole.

• V rámci Erasmus+ projektu School food climate challenge, do ktorého je priamo zapojená Stredná odborná škola v Trenčíne sme sa spolupodieľali na hackathone, ktorého sa zúčastnili aj Ekogymnázium z Brna a Viedenská obchodná škola.

• Hosťovali sme medzinárodnú návštevu z 12 krajín v rámci H2020 projektu School Food 4 Change, ktorá na školách iniciuje Celoškolský prístup k stravovaniu.

• Pokračovali sme v ďalších medzinárodných projektoch Erasmus+ a H2020.

• Prepojili sme sa s Klíma ťa potrebuje v rámci projektu o budúcnosti stravovania na východnom Slovensku a stali sme sa súčasťou Klimatickej koalície.

• Získali sme záštitu MČ Staré Mesto - Bratislava a SPU - Fakulta agrobiológie a potravinových zdrojov.

Ďakujem Vám za podporu! Aj vďaka Vašim nápadom a postrehom zo škôl, školských jedální, v téme udržateľnosti aj plytvania potravinami sa posúvame vpred. Pokračujeme v ceste zlepšovania školských jedální na Slovensku a veríme, že budete túto cestu sledovať s nami. Veľká vďaka patrí našim finančným a produktovým partnerom, ktorí nám v roku 2023 pomohli!