Mygreens

Eduard Hulík

mygreens.sk@gmail.com

Charakteristika

• Distribútor farmárskych surovín a remeselných výrobkov / drogérie / debničkový systém

Produktové kategórie

• Ovocie a zelenina - čerstvé, mrazené, sušené

Región distribúcie

Iné

Produktový partner Skutočne zdravej školy: a) S kódom ŠKOLA10 získavate zľavu 10% na nákup produktov v eshope Mygreens b) špeciálna cena 15EUR/kus bez DPH, plus poštovné - individuálna ponuka od hulik.eduard1a1@gmail.com od vyššieho počtu. Microgreens/mikrobylinky je označenie pre mladé výhonky zelenín a byliniek ktoré dosiahli fázu prvého skutočného lístku. Pri raste sa ako prvé objavia klíčne lístky ktoré spolu so stonkou obsahujú veľký pomer živín. Následne po klíčnych lístkoch sa začnú rozvíjať prvé skutočné lístky. Na svoj rast čerpajú iba vodu a minerály z pôdy. Pre tento jav sa z nich stali moderné super potraviny. Pretože pre ich rast nie sú potrebné žiadne hnojivá, herbicídy ani pesticídy. Vyvinú sa jednoducho sami. Za pomoci vody, pôdy, kyslíku a neskôr aj vďaka slnečnému svetlu. Vo fáze prvého klíčneho lístku a stonky hovoríme o Microgreens. Môžeme ich nazvať aj priesadami. Sú koncentrované a plné živín. Čas rastu je od 5 do 45 dní, záleží od druhu. Produkty Mygreens sú vhodné aj na výuku a budovanie interiérových úžitkových záhrad na školách.