Potravinami sa neplytvá!

9. 4. 2024
ZŠ Vazovova 4, Bratislava

Dobrý deň!

Koľkí z vás už vyhodili obschnuté rožky, koľkí z vás si v obchodoch vyberajú iba krásne potraviny? A viete aj, že tieto naše zlozvyky sú jedným veľkým plytvaním potravinami?

 Aby sme sa naučili, ako využiť čo najviac z potravín, dostala naša Vazovova zaujímavý darček v podobe pracovných zošitov o tom, ako neplytvať potravinami. Pri rozhovore so žiakmi pani učiteľka zistila, že žiaci si potraviny vážia a vedia, ako sa dá spotrebovať aj "nepekná" zelenenina či ovocie, že suché pečivo sa môže premeniť na domácu strúhanku alebo ako pokrm pre sliepky. S veľkým záujmom si v zošitoch listovali a tešia sa, čo nové sa ešte dozvedia.

Do skorého videnia! :) 

Potravinami sa neplytvá! 1Potravinami sa neplytvá! 1Potravinami sa neplytvá! 1Potravinami sa neplytvá! 1
Späť na zoznam