Hravé jesenné učenie so zdravými potravinami

7. 9. 2023
SMŠ Benjamín Preschool, Senec

Naši študenti v septembri strávili týždeň učením sa o zdravom jedle, triedením ovocia a zeleniny, porovnávaním veľkostí a hmotnosti. Tiež si užili hranie rolí v reštauráciách a obchodoch, čo im umožnilo naučiť sa novú slovnú zásobu súvisiacu s jedlom. Deti sa dozvedeli zaujímavosti o nutričnej hodnote rôznych druhov ovocia a zeleniny. Podarilo sa im tiež precvičiť si jemnú motoriku a sekvencie pri príprave chutných ovocných špízov.

Matematika je predmet, ktorému venujeme značnú pozornosť, pretože matematické zručnosti posilňujú schopnosť riešiť problémy, zlepšujú pamäť a koncentráciu, rozvíjajú zručnosti kritického myslenia, zlepšujú jemné motorické zručnosti, podporujú kreativitu, lásku k učeniu a môžu viesť k úspechu v škole aj mimo nej. Pri jednej aktivite sme v našej triede vytvorili obchod so zdravými potravinami a rozdali deťom nákupné košíky. Prostredníctvom tejto zábavnej hry si precvičili počítanie predmetov vo svojich košíkoch, počítanie, koľko za to musia zaplatiť pri pokladni, pripočítavanie a odpočítavanie položiek.

V Benjamine sme presvedčení, že prostredníctvom zábavných hier sú deti motivované učiť sa oveľa jednoduchšie a skutočne si informácie uchovávať.