"Brezofský Agrokomplex"

13. 5. 2022
ZŠ Dr. Štefana Osuského, Brezová pod Bradlom

Žiaci piateho ročníka sa netradične učili o poľnohospodárskych plodinách (obilninách, okopaninách a olejninách). V rámci "Brezofského Agrokomplexu" si pripravili výstavné stánky, kde ponúkali výrobky z týchto kultúrnych rastlín svojim návštevníkom (spolužiakom). Žiaci sa takto dozvedeli základné informácie o rastlinách, ich význame pre ľudí, čo sa z ktorej vyrába, varí a pečie.  Dozvedeli sa napríklad, že Ľuľok zemiakový je celý jedovatý okrem hľuzy, ktorú jeme; že kukurica bola dovezená z Ameriky, u nás sa pestuje v teplých južných oblastiach a mnoho ďalších zaujímavostí. Deti mali možnosť ochutnať obilninovú kávu, makové koláče, bryndzové halušky zo zemiakového cesta, porovnať chuť domáceho a kupovaného chleba. Ako vidieť na fotografiách, žiaci si vyučovanie netradičnou formou kooperatívneho učenia užili.