Na PéDvojke pestujeme rastliny vo vyvýšených záhonoch

18. 4. 2024
ZŠ s MŠ Pionierska 2, Brezno

V rámci projektu Skutočne zdravá škola sme s našimi žiakmi z prvého stupňa siali semená rastlín. Siali  sme kvety, kaleráb, paradajky, cuketu, hrach, fazuľu a bylinky.  O mladé rastliny sa žiaci starali v triedach. Polievali ich, pozorovali ako rastú a čakali, kým  ich budú môcť vysadiť do pripravených vyvýšených záhonov. Záhony, ktoré pre tento účel zhotovili naši šikovní páni školníci, sú rozdelené podľa ročníkov. Do každého záhonu sadíme niečo iné. Prváci sejú bylinky a kvety, druháci mrkvu, petržlen, bazalku a šalát. Tretiaci  vysádzajú fazuľu, cibuľu, kaleráb, cuketu a tekvicu. Štvrtáci kukuricu, hrach a špenát. Zapojené je aj ŠKD, ktorého úlohou je vysadiť zemiaky, reďkovku a kôpor.

So slniečkom prišlo oteplenie a my sme mohli začať s vysádzaním do vyvýšených záhonov. Pripravili sme si všetko potrebné, sadeničky aj semienka. Záhony sme si popolievali, rozdelili na časti a s chuťou sme všetko vysiali a posadili. Teraz už budeme len čakať, či nám rastlinky vyrastú. Budeme ich polievať, okopávať a prihnojovať.  Postupne, ako bude zelenina dozrievať, by sme ju radi ju zberali a pripravovali si z nej zdravé šaláty a iné chutné dobroty. Dúfame, že bylinky využijú naše pani kuchárky v jedálni a my na chutný a zdravý čajík.

Mgr. Renáta Cipárová

Na PéDvojke pestujeme rastliny vo vyvýšených záhonoch 1Na PéDvojke pestujeme rastliny vo vyvýšených záhonoch 1Na PéDvojke pestujeme rastliny vo vyvýšených záhonoch 1Na PéDvojke pestujeme rastliny vo vyvýšených záhonoch 1Na PéDvojke pestujeme rastliny vo vyvýšených záhonoch 1Na PéDvojke pestujeme rastliny vo vyvýšených záhonoch 1Na PéDvojke pestujeme rastliny vo vyvýšených záhonoch 1Na PéDvojke pestujeme rastliny vo vyvýšených záhonoch 1
Späť na zoznam