Sad u Harušťákov

Návšteva možná

Celý rok

Popis farmy

Sme pár, ktorý je zaľúbený do kopaníc. Veľa času trávime v starom dome na hranici Slovenska a Moravy. Je to malebné miesto s krásnym výhľadom. Sme v chránenej krajinnej oblasti Biele Karpaty pod Veľkou Javorinou obkolesení pôvodnými lesmi na úbočí najvyššej hory tohto pohoria. Pri dome ležali ladom bývalé role a pár zarastených ovocných stromov. Sad sme vyčistili a sadíme tu staré odrody ovocných stromov. Na lúkach Bielych Karpát možno nájsť desiatky druhov rastlín na jedinom štvorcovom metri. Kopaničiari ich po dlhé stáročia pravidelne kosili. Preto vznikla pestrá palet rastlín, ktorá prilákala vzácne motýle. Tradícia sa prerušila, ale v našom lúkosade sa už pasú ovečky a onedlho tu bude aj paša pre motýle.

Druh hospodárenia

Iba ovocné sady

Režim hospodárenia

Ekologický – bez certifikácie BIO

Aké aktivity je možné vykonávať so žiakmi?

Spoločnosť vám budú robiť ovce, ktoré sad vypásajú. Žije tu aj veľký zajac, množstvo vtákov, čmeliakov a motýľov. Ovca je plachá, ale baran Filip je mlsný a rád si dá suchý chlebík. Možnosť kempovania.

Možnosť ubytovania na farme

Áno

Ponúka farma vlastný vzdelávací program?

Je návšteva farmy spoplatnená?

Áno

• Materské školy