Farma u Felixov

Návšteva možná

Celý rok

Popis farmy

Sme malé rodinné hospodárstvo (sociálna farma). Venujeme sa chovu kôz a výrobe výrobkov z kozieho mlieka. Nájdete u nás klasické syrčeky, ako kozia hrudka, kozí syr na gril, typ Halloumi, pasterizované kozie mlieko a mliečny jogurtový nápoj.Cez leto u nás nájdete príjemné miesto na kempovanie a dobrodružné prázdniny.

Druh hospodárenia

Iba živočíšna

Režim hospodárenia

Ekologický – bez certifikácie BIO

Aké aktivity je možné vykonávať so žiakmi?

• Kŕmenie zvierat
  • Čistenie poľnohospodárskych budov
  • Dojenie kráv, kôz
  • Čistenie potoka a prírody
  • Výmena podstielky

Sociálne farmy okrem poľnohospodárskej produkcie poskytujú aj mimoprodukčné činnosti - rôzne pracovné terapie, intervencie s asistenciou zvierat, terapeutické záhrady,....Vytvárajú priestor pre rôzne znevýhodnené skupiny. Na Slovensku zatiaľ štatút "sociálna farma "neexistuje. V zahraničí sú takéto farmy bežné. Keď sme prvý krát počuli o týchto farmách, presne sme vedeli, že to je naša cesta. Na našej farme pripravujeme aj terapie so zvieratami – animoterapie a muzikoterapie. Na zastrešenie takýchto mimoprodukčných aktivít sme si v závere roka zriadili organizačnú jednotku Centrum pre deti, rodinu a seniorov–STUDNIČKA-Horné Mladonice (OZ STUDNIČKA-Horné Mladonice). Vznikli sme ako pobočka združenia z Detvy – Centrum pre deti, rodinu a seniorov – STUDNIČKA.

Možnosť ubytovania na farme

Áno

Ponúka farma vlastný vzdelávací program?

Áno

Je návšteva farmy spoplatnená?

• Materské školy
  • Základné školy