Abeland - Gazdovská dedinka Lozorno

info@abeland.sk

Návšteva možná

Popis farmy

„Raz zažiť je viac ako sto krát počuť.“ Prežite so svojimi žiakmi spôsob života našich predkov, to čo bolo voľakedy súčasťou každodenného života, a dnes pomaly upadá do zabudnutia. Pre školákov aj škôlkarov ponúkame jedinečné poznávacie výlety do Gazdovskej Dedinky Abeland. Je to ideálne miesto, kde si môžu deti na vlastnej koži vyskúšať jazdu na koni, starostlivosť a kŕmenie domácich zvierat, tradičné ľudové remeslá, spoznávanie prírody a mnohé ďalšie. Ponúkame vám naše služby a priestory, aby aj vaši žiaci zakúsili tento jedinečný zážitok. Rezervujte si svoj školský výlet už teraz, kým máte možnosť výberu termínu. A doprajte svojim žiakom niečo výnimočné.

Druh hospodárenia

Zmiešaná farma (rastlinná i živočíšna)

Režim hospodárenia

Ekologický – bez certifikácie BIO

Aké aktivity je možné vykonávať so žiakmi?

• Vzdelávacia organizácia

Ako gazdovstvo funguje? Priblížme deťom život aký sa už bežne nevidí. Sprievodca deťom poukazuje celý areál, všetky zvieratká s možnosťou kŕmenia, ďalej si popozeráme záhrady ako a čo sa na Abelande pestuje. Nemôžu chýbať ani tradičné remeselné dielne, kde si ukážeme a porozprávame čo sme schopný sami si vyrobiť. Pozrieme si ako funguje mlyn, a nie len to, aby sme dobre vládali posilníme sa domácim kváskovým chlebíkom. Na záver, aby boli predovšetkým deti spokojné a poriadne vyjašené môžu sa zahrať na prírodnom detskom ihrisku. Program je vhodný pre materské a základné školy. Cena 4€/ osoba, aj s desiatou. Prehliadky Abelandu uprednostňujeme počas mesiaca máj, vtedy máte možnosť program rozšíriť o ďalšie aktivity ako napríklad vodenie na koni, či niektoré remeslo. Ak by ste mali záujem je možnosť aj obedu s cenou 3€/ osoba (len počas mesiaca máj) Aby mali deti z Abelandu peknú spomienku budú si môcť kúpiť ručne robené suveníry, alebo chlebík aby sa potešili aj rodičia.Všetky naše programy sú flexibilné a tak sa dajú ľahko upraviť a prispôsobiť aj vašim špeciálnym požiadavkám. Historický deň v Abelande V minulosti, tak ako aj dnes, platilo staré príslovie – Remeslo má zlaté dno. U nás v gazdovskej dedinke Abeland to platí dvojnásobne. Remesiel je u nás celá kopa ale remeselníkov málo. Preto hlavným pilierom tohoročného programu pre deti budú práve remeslá. Okrem remesiel najrôznejšieho druhu, deti zažijú veľa zábavy a budeme sa im snažiť ukázať ako sa žilo pred pár sto rokmi aj so všetkým čo k tomu patrí. cena celého programu je 14€/ osoba v počte detí do 45 13€/ osoba 45- 90 detí 12€/ osoba 90 detí a viac - pedagogický dozor má vstup zdarma a obed za zvýhodnenú cenu 3€.

Možnosť ubytovania na farme

Áno

Ponúka farma vlastný vzdelávací program?

Áno

Je návšteva farmy spoplatnená?

• Materské školy
  • Základné školy