Nájdite Skutočne zdravú školu vo vašom regióne

Zistite, ktoré školy a škôlky vo vašem regióne sú už zapojené  do programu a v oblasti zdravého a udržateľného stravovania realizujú rôzne činnosti. Nechajte sa inšpirovať príkladmi iných alebo objavte už fungujúce organizácie, ku ktorým sa môžete pridať.

Pridajte sa k viac ako 400 školám v susedných Čechách, které už kultúru stravovania na svojej škole posúvajú vpred od roku 2014. 

Program je v školskom roku 2021 - 2022 pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR. 

Program Skutočne zdravá škola začína aktívne už aj na Slovensku. Je nám cťou, že implementácia pilotného programu v školskom roku 2020 - 2021 prebiehal pod záštitou Magistrátu hlavného mesta SR Bratislavy a primátora Matúša Valla.

"Udržateľnosť je slovo, ktoré nám pribudlo v slovníku ľudí 21. storočia v spojitosti so stavom klímy, kedy si v čoraz väčšej miere uvedomujeme, ako sa následky našich činov podpisujú na zdraví planéty. Aj z tohto dôvodu ma zaujal projekt Skutočne zdravej školy zameraný na udržateľné stravovanie a podporu zdravého stravovania u detí. Treba sa pohnúť vpred a vniesť do školských jedální viac pestrosti a súčasne pomôcť aj domácim pestovateľom, ktorí koronakrízou značne utrpeli. Ja sám jem rád zdravo a myslím si, že kvalita na úkor kvantity je jedným z uvedomelejších riešení, akým by sa stravovanie v školských jedálňach mohlo uberať, čo by zároveň viedlo k menšiemu plytvaniu potravinami a šetrilo prírodné zdroje aj pre ďalšie generácie po nás. Dnešná doba nás učí žiť uvedomelejšie.  Udržateľnejší svet je možné vytvoriť, ak budeme každý z nás tvorcom takýchto zmien." Slová p. primátora Matúša Valla k téme podpory Skutočne zdravej školy. Veľmi ďakujeme.Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací