Nájdite Skutočne zdravú školu vo vašom regióne

Zistite, ktoré školy a škôlky vo vašem regióne sú už zapojené  do programu a v oblasti zdravého a udržateľného stravovania realizujú rôzne činnosti. Nechajte sa inšpirovať príkladmi iných alebo objavte už fungujúce organizácie, ku ktorým sa môžete pridať.

Pridajte sa k viac ako 400 školám v susedných Čechách, které už kultúru stravovania na svojej škole posúvajú vpred od roku 2014. 

Program Skutočne zdravá škola začína aktívne už aj na Slovensku. Je nám cťou, že implementácia pilotného programu v roku 2021 prebieha pod záštitou Magistrátu hlavného mesta SR Bratislavy a primátora Matúša Valla.

"Udržateľnosť je slovo, ktoré nám pribudlo v slovníku ľudí 21. storočia v spojitosti so stavom klímy, kedy si v čoraz väčšej miere uvedomujeme, ako sa následky našich činov podpisujú na zdraví planéty. Neudržateľný spôsob života ju ničí a my musíme spraviť niečo pre jej záchranu.  Aj z tohto dôvodu ma zaujal projekt Skutočne zdravej školy zameraný na udržateľné stravovanie a podporu zdravého stravovania u detí. Treba sa pohnúť vpred a vniesť do školských jedální viac pestrosti a súčasne pomôcť aj domácim pestovateľom, ktorí koronakrízou značne utrpeli. Ja sám jem rád zdravo a myslím si, že kvalita na úkor kvantity je jedným z uvedomelejších riešení, akým by sa stravovanie v školských jedálňach mohlo uberať, čo by zároveň viedlo k menšiemu plytvaniu potravinami a šetrilo prírodné zdroje aj pre ďalšie generácie po nás. Dnešná doba nás učí žiť uvedomelejšie. Aj pri riešení mestských tém, ako sú doprava, zeleň, sociálna oblasť, infraštruktúra a iné, sa opierame a podporujeme projekty, ktoré prispievajú k zdravému chodu mesta a zvyšujú kvalitu života jeho obyvateľov. Udržateľnejší svet je možné vytvoriť, ak budeme každý z nás tvorcom takýchto zmien." Slová p. primátora Matúša Valla k téme podpory Skutočne zdravej školy. Veľmi ďakujeme.Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací