Ako sa deti učili tlačiť kapustu

6. 11. 2019
Skutočne zdravá škola

Roman Kováč, alias Romčo, ako ho všetci nazývajú - vymenil prostredie michelinovskej reštaurácie za kuchyňu v MŠ a Jasle Lobelka na Liptove. Uvedomuje si, že stravovanie má veľký vplyv na stav ľudského organizmu a aj preto sa riadi heslom "kvalita, nie kvantita".

Do kuchyne nakupuje kvalitné suroviny, sezónne ovocie a zeleninu, vyhľadáva lokálnych dodávateľov. V skôlke podporuje deti, aby sa zaujímali o pôvod potravín. Spoločne spoznávajú príbeh jedla, pestujú kadečo vo vlastnej záhradke, zapájajú deti do príprav a dokonca spoločne navštevujú aj rôzne farmy. Tvrdí, že popri kvalite samotného jedla je veľmi dôležité aj servírovanie, pretože jeme aj očami.

Nás veľmi očaril tento krásny zvyk tlačenia kapusty, veď posúďte sami.

Späť na zoznam

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací