Edukačné farmy

17. 12. 2019
Skutočne zdravá škola

Sieť edukačných fariem zatiaľ na Slovensku neexistuje. Edukačné farmy by mali koordinovať regióny (kraje) a tento štatút udeľovať na základe splnenia niekoľkých podmienok. Ak majú tieto farmy poskytovať okrem vlastnej aktivity aj edukatívny rozmer, musia ponúkať aj adekvétne porostredie a úroveň služieb. Medzi požiadavkami, ktoré sú na budúce edu-farmy kladené: 

- stavebné, organizačné a kvalitatívne prisôsobenie

- rešektovanie bezpečnostných noriem;

- bezbariérové prístupy; 

- osvojenie si ekologických prístupov vo výrobe/v prevádzke farmy;

- majitelia, prevádzkovatelia fariem musia mať k dispozícii kompetentný personál, kvalifikovaných ľudí (ktorí majú absolvované kurzy pre vzdelávanie na farmách), musia zostaviť didakticko-edukatívny program (tento obsiahne všetky aktivity v rámci farmy v dobrom i v zlom počasi, teoretické i praktické vzdelávanie; musí obsahovať aj vzdelávanie v oblasti zdravého životného štýlu, správnej výživy, ochrany životného prostredia a v oblasti výchovy k zodpovednosti k územiu), ktorý je schválený povereným oddelením v rámci kraja/regiónu.

Kým sa nám podarí tento bod v legislatíve presadiť, ponúkame vám zoznam fariem, ktoré v prípade záujmu o návštevu prosím kontaktujte priamo. Tento zoznam nájdete na našej mape tu. Veľa z nich už programy pre školy realizujú a iné budeme za týmto účelom ešte oslovovať.

Za podporu ďakujeme združeniu Slow Food Pressburg.

Novinky
Späť na zoznam

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací