Implementácia programu Skutočne zdravá škola

Skutočne zdravá škola je komplexný program, plne integrovaný do života celej školy. V škole zapojenej do programu sa vedenie školy, učitelia, žiaci, rodičia, pracovníci školskej jedálne, dodávatelia potravín a zástupcovia miestnej komunity spoločne zasadzujú o to, aby boli deťom poskytované chutné a zdravé jedlá a vytvárané základy zdravých a udržateľných stravovacích návykov.

Stručný návod pre školy - 7 krokov k oceneniu

K úspešnému naplneniu kritérií programu postupujte podľa týchto 7 krokov.

Akčná skupina pre zdravé stravovanie - ako na to

Odporúčame, aby na každej škole uskutočňujúcej program Skutočne zdravá škola, bola ustanovená pracovná skupina, zodpovedná za realizáciu programu. Akčná skupina pre zdravé stravovanie je združenie zástupcov vedenia školy, pedagógov, žiakov a študentov a zamestnancov školskej jedálne podporovaná rodičmi, odborníkmi na stravovanie a vzdelávanie a miestnymi občanmi. Akčná skupina spolupracuje na zlepšovaní úrovne školského stravovania a podporuje vzdelávanie o potravinách a stravovacej kultúre v rámci celého školského života. Akčná skupina si môže dať akýkoľvek iný názov, záleží len na vás. Nižšie nájdete množstvo návodov, ako Akčnú skupinu založiť a úspešne viesť:

  1. *Dotazník pre žiakov a študentov MŠ a 1. stupeň ZŠ
  2. *Dotazník pre žiakov a študentov 2. stupeň ZŠ a stredných škôl
  3. Dotazník pre rodičov
  4. Dotazník pre zamestnancov školy

Návody na splnenie kritérií programu

Tu nájdete návody, ako jednotlivé kritériá programu Skutočne zdravá škola alebo Skutočne zdravá škôlka plniť.

*Za pomoc pri zostavení funkčného dotazníka pre žiakov materských, základných a stredných škôl ďakujeme prieskumnej agentúre 2muse. Tieto dotazníky budú onedlho dostupné priamo v online verzii pre každú zapojenú školu.

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací