Podporte rozvoj zdravej a udržateľnej kultúry stravovania vo vašej škole

Pridajte sa k takmer štyrom stovkám škôl, ktoré v Čechách už zlepšujú kultúru stravovania v škole.

Zapojenie sa do programu Skutočne zdravá škola a škôlka prináša výhody:

• Zlepšuje kvalitu školského stravovania, čo zvýši atraktivitu školy medzi rodičmi.
  • Obohacuje školský vzdelávací program o nové vzdelávacie a výchovné prvky a projektovú výučbu.
  • Zvyšuje atraktivitu školy = viac žiakov = viac peňazí do rozpočtu školy.

Ako získať certifikát Skutočne zdravej školy

1. Každá škola, ktorá má záujem zapojiť sa do programu Skutočne zdravá škola, sa musí registrovať.
  2. Predtým, než požiadate o vydanie bronzového, strieborného alebo zlatého certifikátu, musíte preukázať, že vaša škola splnila všetky kritéria.

Skutočne zdravá škola je komplexný celo-inštitucionálny program

"Vzdelávanie pre udržateľný rozvoj nie je len o výučbe trvalej udržateľnosti a pridávanie nového obsahu do osnov a vzdelávacích lekcií. Školy by sa mali zmeniť na miesta učenia a získavania skúseností pre trvalo udržateľný rozvoj, a preto by mali všetky svoje procesy orientovať na zásady udržateľnosti. Aby bolo vzdelávanie pre udržateľný rozvoj efektívnejšie, musia byť vzdelávacie inštitúcie ako celok transformované. Takýto komplexný prístup ku vzdelávaniu má za cieľ začlenenie udržateľnosti do všetkých aspektov vzdelávacej inštitúcie. Zahŕňa prehodnotenie učebných osnov, prevádzku školy, organizačnú kultúru, aktívne zapojenie žiakov a študentov, vedenie a riadenie , vzťahy s miestnym spoločenstvom a výskum "(UNESCO, 2014).

Program Skutočne zdravá škola ponúka prístup k celo-inštitucionálnemu vzdelávaniu.